.
Select Page

 

Na naši šoli se zavedamo, da je tudi neformalno izobraževanje del osebnega razvoja posameznika. Zato se je prvi teden v decembru zbrala ekipa učiteljic in se preizkusila v izdelovanju krem in mazil. Pripravile smo dve kremi za obraz: ekstra  vlažilno kremo in razkošno hranljivo kremo. Ljudje imamo zelo različne tipe kože, zato je pomembno, da preizkusimo različno bogate kreme z maščobo, različnimi olji, različnimi količinami vode, eteričnimi olji.

Mazila se od kreme ločijo po tem, da ne vsebujejo vode. Zato so obstojnejša. Lahko jih hranimo eno leto, medtem ko smemo kremo uporabljati največ tri mesece. Kreme morajo vsebovati konzervanse, medtem ko so mazila lahko sestavljena samo iz olja, masla in čebeljega voska in so zato obstojnejša. Za učinkovito delovanje smo dodale eterična olja. Izdelale smo brinovo mazilo, ki ga uporabljamo proti bolečinam v zatilju, mrzlim okončinam, utrujenih sklepih, ozeblinah in revmi.

Z zadovoljstvom smo odnesle domov svoje škatlice s kremami in mazili in si obljubile ponovno snidenje.

Ana Novak Velkavrh

(Skupno 275 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost