Strokovna konferenca z mednarodno udeležbo

Strokovna konferenca z mednarodno udeležbo:

ŠOLSKI HODNIKI, ŽIVLJENJSKI PREMIKI

Festival pozitivne psihologije in pozitivne edukacije v šolah

28. oktobra 2019 se je na Osnovni šoli Brezovica pri Ljubljani odvijala strokovna konferenca z mednarodno udeležbo Šolski hodniki, življenjski premiki: Pozitivna psihologija in pozitivna edukacija v šolah.

Konferenca je ponudila več kot devet ur zanimivih vsebin in primerov dobre prakse. Udeležilo se je je več kot 140 udeležencev, učiteljev in ravnateljev iz vseh koncev Slovenije, tudi iz Srbije, Hrvaške in Bosne. Konferenca je pokazala, koliko odličnih učiteljev v slovenskih šolah počne izjemne stvari, pa se o njih premalo sliši in govori.

Za piko na I je udeležence v posnetku nagovoril tudi dr. Martin E. Seligman, utemeljitelj pozitivne psihologije in ena od največjih svetovnih avtoritet na področju sodobne psihologije. Posnetek njegovega nagovora je po zaslugi zaslugi Zorana Mihajlovića in ekipe Studia 12 dostopen na povezavi.

Iskrena hvala vsem udeležencem, ki so s svojimi prispevki in primeri dobrih praks prispevali k odličnemu vzdušju in uspehu konference.

Zbornik konference z vsemi prispevki je dostopen na povezavi.

Priprave na prihodnjo konferenco v letu 2020 pa tudi že potekajo.