V sredo, 29. 3.,  sem se z mentorico šolskega parlamenta, gospo Matejo Šebenik, udeležil 33. regijskega parlamenta, ki je potekal na temo DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV. Po uvodni prireditvi je sledila predstavitev nekaterih šol, sodelujočih na parlamentu. Nato smo se učenci razdelili v skupine, znotraj katerih smo se pogovarjali o tem, kaj nam lahko pomaga, ko se znajdemo v stiski, kaj lahko ob stiski pričakujemo od odraslih ter o razlogih, ki potisnejo mlade v destruktivna ali avtodestruktivna vedenja. Svoja razmišljanja je vsaka skupina ponazorila na plakatu, tega pa potem predstavila vsem ostalim skupinam. Po predstavitvi plakatov vseh skupin in razpravi, ki je ob tem potekala, smo srečanje sklenili z mnogimi sklepi, med njimi tudi s tem, da si zaradi svojega duševnega zdravja ne smemo dopustiti, da bi bila naša stiska tako velika, da bi nas popolnoma »stisnila«.

Val Vodnik, 8. a