Vse učence naše šole, ki pesnite in rimate v svojem prostem času ali pa v šoli, spet vabim, da s svojimi pesmimi tudi letos sodelujete na pesniškem natečaju:

ŽIVALI V NAŠEM ŽIVLJENJU

Tema letošnjega natečaja, ki ga začenjamo na svetovni dan živali, 4. oktobra, se nanaša na živali, ki naša življenja bogatijo in vanj vnašajo različna občutenja (veselje, žalost, nežnost, strah, sočutje, smeh …). Ljudje moramo živali spoštovati, skrbeti zanje ali pa jih pustimo, da lahko živijo v svojih naravnih okoljih.

Svoje pesmi pošljite do 5. DECEMBRA 2018 na elektronski naslov: pisanje.brezovica@gmail.com (kot priponko v enem dokumentu – besedil ne oblikujte), ne pozabite pa na svoje ime in razred. Če imate težave z elektronskim pošiljanjem, pa pesmi lahko oddate tudi razredniku ali knjižničarkama.

Med prispelimi pesmimi bomo izbrali finaliste, ki se bodo predstavili na prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku, 7. 2. 2019. Takrat bomo razglasili tudi najboljše, ki bodo prejeli knjižne nagrade.

Izbrane pesmi bodo objavljene v šolskem časopisu Barje in poslane na različne pesniške natečaje.

Mentorica Zdenka Ivančič

NATEČAJ