.
Select Page

28 ljubiteljev branja  dobrih knjig (in kužkov) iz 6. in 7. razredov  je to jesen prebralo  nagrajeno knjigo nemške pisateljice Anne Woltz ALJASKA. To ni samo zgodba o prijateljstvu in ljubezni med belo labradorko in njenima lastnikoma, ampak napeta pripoved o psu pomočniku in dečku z epilepsijo. In o vsem tem je tekla beseda ta večer. Pogovarjali smo se o odnosih med vpletenimi, o  epileptičnih napadih in kako pomagati sošolcu s tako boleznijo. Izmenjali smo mnenja in izkušnje, ustvarili plakate in jih razstavili pred knjižnico. Po večerji smo si pripravili ležišča med knjižnimi policami in si potem ogledali tematski film Pasji smisel življenja, ki nas je ganil in nam dal misliti.

V soboto dopoldne pa pasje presenečenje: obiskala nas je mešanka Loma, terapevtska psička, še pripravnica Tačk pomagačk, in delovna psička, labradorka   Lajka, izurjena iskalka izgubljenih in pogrešanih ljudi. Z vsako smo preživeli dobro uro in se veliko novega naučili. Res je – psi so zakon!

In bralna noč v knjižnici tudi.

Knjižničarki Polona Raušl in Zdenka Ivančič

 

(Skupno 240 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost