.
Select Page

Februarja, meseca kulture, kar ne zmanjka! 20. smo proslavljali še z Ivanom Sivcem, ki ustvarja za mladino in za odrasle. Napisal je že 136 knjig, kar zares ni malo, in je za Deso Muck in Primožem Suhodolčanom najbolj bran po slovenskih osnovnih šolah.
Kot novinar je dolga leta delal na nacionalni televiziji in še danes ves čas nekaj raziskuje: slovensko literarno zgodovino in književnike, slovenske zlatokope na Aljaski, življenje sodobnih najstnikov in še bi lahko naštevali. Na Aljasko se je podal tudi sam in sledil svojemu literarnemu vzorniku iz mladosti – Jacku Londonu. Doživeto nam je opisal nekaj tamkajšnjih pustolovščin. Pred petnajstimi leti je po njegovem pustolovskem romanu Pozabljeni zaklad nastal uspešen mladinski film z istim naslovom. To je bila tudi pravilna rešitev knjižne uganke, ki so jo reševali učenci zadnje triade.
Gost je izžrebal štiri srečneže, ki so dobili za spomin knjigo z njegovim posvetilom.
Polona Raušl

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost