Kulturni dan je namenjen knjižnicam, knjigam in pomenu le-teh v vseh obdobjih življenja. Učenci si ogledajo zunanjost Plečnikovega objekta NUK in spoznajo namen ter pomen nacionalne knjižnice. Obiščejo Knjižnico Prežihov Voranc, se seznanijo z mrežo splošnih knjižnic in njihovim delovanjem. Spoznajo tudi namen nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki vzpodbuja branje literature domačih avtorjev. V dar dobijo izvod mladinskega romana Mateje Gomboc Sposojena babica Štefi. (Vsi slovenski sedmošolci dobijo knjižno darilo, ki ga financira Javna agencija za knjigo.)

Dan se zaključi v šoli z ogledom pustolovskega filma, posnetega po literarni predlogi.

Učenci iz Notranjih Goric se pripeljejo z avtobusom 6 B, ki ima odhod ob 8.32, učenci z Brezovice pa počakajo knjižničarki na avtobusni postaji Šolska ob 8.30, na dan, ki je določen za njihov razred:
22. 10. (7. a), 23. 10. ( 7. b), 24. 10. (7. c) in 25. 10. (7. d).

IZBIRNI PREDMETI V PREDURAH SE IZVAJAJO.