.
Select Page

Kulturni dan je namenjen knjižnicam, knjigam in pomenu le-teh v vseh obdobjih življenja.

Učenci si ogledajo zunanjost Plečnikovega objekta NUK in spoznajo namen nacionalne knjižnice. Obiščejo Knjižnico Prežihov Voranc, se seznanijo z mrežo splošnih knjižnic in njihovim delovanjem. Spoznajo tudi namen nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki vzbodbuja branje literature domačih avtorjev. V dar dobijo izvod aktualnega dela Boštjana Gorenca Reformatorji v stripu. (Vsi slovenski sedmošolci dobijo knjižno darilo, ki ga financira Javna agencija za knjigo.)

Dan se zaključi v šoli z ogledom pustolovskega filma, posnetega po literarni predlogi Louisa Sacharja Zeleno jezero.

Učenci bodo o poteku dneva predhodno podrobno informirani.

Učenci iz Notranjih Goric se pripeljejo z avtobusom 6 B, ki ima odhod ob 8.02, učenci z Brezovice pa počakajo knjžničarki na avtobusni postaji Šolska ob 8.05, na dan, ki je določen za njihov razred.

Datum izvedbe: 27.10. (7. a), 28.10. (7. b), 10. 11.(7. c), 11.11. (7. d)

(Skupno 148 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost