V soboto, 19. 10. 2024, se bo v Ljubljani odvijal že 28. Ljubljanski maraton. Teka se bodo udeležili tudi naši učenci. Zbirno mesto za tekmovalce in spremljevalce OŠ Brezovica je pred Maximarketom na Plečnikovem trgu in bo aktivno od 10.30 dalje. Na zbirno mesto lahko pridete v spremstvu staršev ali sami. Uporabite lahko tudi javni prevoz, ki je za tekače in spremljevalce brezplačen (en tekač in en spremljevalec). Avtobus 6B ima odhod iz Notranjih Goric ob 9.30 in 11.15. Povratek je iz postaje Tobačna ob 13.46 ali 15.20. Na zbirnem mestu ste učenci vsaj eno uro pred svojim štartom. Tam boste prevzeli štartno številko in markirno majico, da vas bomo v gneči tekačev lažje poiskali. Markirno majico po vašem teku vrnete in ob tem dobite majico Ljubljanskega maratona. Na zbirnem mestu se boste po kategorijah z učiteljem ogreli in v njegovem spremstvu odšli na štartno mesto. Prav tako se boste iz ciljnega prostora vrnili nazaj na zbirno mesto v spremstvu učiteljev. Starše naprošamo, da upoštevate navodila. S seboj imejte športno opremo, toplo trenirko in rezervna oblačila. Ne pozabite tudi na bidon z vodo in okrepčilo. Vsem učencem želimo veliko uspeha in zadovoljstva.

Garderobe in slačilnice bodo v garderobnem šotoru na Trgu republike. Za shranjevanje obleke organizator ne jamči. Sanitarije so zagotovljene v plastičnih prenosnih WC-jih na Kongresnem trgu, Zvezda parku in na Trgu republike. Spremljanje tekmovalcev s kolesi je prepovedano. Po prihodu na cilj bodo imeli tekmovalci na razpolago vodo in osvežilno pijačo. Medicinska služba bo delovala na cilju.

Časovnica: Vsi učenci morajo biti v štartni coni 15 minut pred svojim štartom!
  • promocijski tek za učence 1. razredov 11.35
  • promocijski tek za učence 2. razredov 11.40