.
Select Page
Prvi turnir Osrednjeslovenske lige mladih je imel zelo močno zasedbo, saj se ga je udeležilo 32 igralcev iz osrednjeslovenske regije in od drugod. 
Na koncu so kar štirje igralci delili prvo mesto. Blestela sta brezovška šahista Val Vodnik in Gašper Sever. Vodnik je premagal državnega podprvaka Bineta Markoška v kategoriji do 14 let iz Ljubljane, Gašper Sever pa je premagal nekdanjo evropsko prvakinjo pri deklicah do 10 let Anjo Beber iz Postojne. Glede na borbenost šahistov na prvem turnirju se obetajo hude borbe za skupnega prvaka ciklusa osmih turnirjev, ki se bo končal meseca marca 2023. Tudi za novega šolskega prvaka OŠ Brezovica, kjer sta prva favorita Gašper Sever in Val Vodnik se obeta napeta tekma do zadnjega turnirja.
 
 
(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost