Zelo smo veseli, da smo se uspeli povezati v še eni uspešni dobrodelni akciji. Sporočamo, da smo za našega učenca, ki je zaradi koronavirusa konec lanskega leta izgubil edinega starša, zbrali dovolj sredstev, ki mu bodo pomagala, da bo na Japonskem, kamor se je preselil k sorodnikom, lahko nadaljeval šolanje in treninge nogometa. Z mesecem februarjem bo začel prejemati mesečno štipendijo, ki bo zadostovala za vse nastale stroške šolanja in treningov.

Poleg tega je deček za popotnico na Japonsko dobil tudi zbrano pomoč v gotovini, ki mu bo močno olajšala menjavo življenjskega okolja. Pri tem mu bodo pomagali sorodniki, če pa bi se odločil, bo imel v prihodnosti vedno možnost vrnitve v Slovenijo. Če bo svoje izobraževanje želel nadaljevati tudi na fakulteti, mu bodo ta sredstva v veliko pomoč, saj je študij na Japonskem plačljiv.

Vsem, ki ste prispevali za dečka in njegovo lepšo prihodnost, se iskreno zahvaljujemo v svojem imenu in tudi v imenu NK Ilirija.

Meta Trček, ravnateljica