.
Select Page
Pozdravljeni!

V Sloveniji si Društvo Radi pišemo z roko že nekaj let prizadeva ozaveščati strokovno in splošno javnost o pomenu pisanja z roko, saj je le-to več kot uporaba pisala, je izvirna spretnost, ki jo razvijamo z vajo. Če pišemo, ostaja pisava tekoča in čitljiva. Naši možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Z roko napisana informacija ostane v spominu dlje časa, utrne se nam več idej in ohrani tudi dolgotrajnejšo pozornost.

To je torej priložnost, da učence opozorimo na pomen pisanja z roko.

Letošnja tema je V NAŠI DRUŽINI RADI PIŠEMO Z ROKO.

Na naši šoli se bomo letos prvič pridružili Tednu pisanja z roko, ki poteka od 20. do 24. januarja, in sicer s pisanjem slovenske himne. Svoje rokopise bomo primerjali s Prešernovim, ki je nastal pred več kot 150 leti. K sodelovanju vabimo učence, učitelje, starše, stare starše, tete

Rokopise bomo razstavili v učilnicah in šolski avli.

Prilagam vam obrazec, ki bo v naslednjem tednu tudi na naši spletni strani.

Prosim vas, da po končanem tednu pisanja izberete do 5 različnih rokopisov in jih oddajte meni ali v šolsko knjižnico, da bomo pripravili razstavo v avli. Ostale rokopise pa sami razstavite v učilnicah.

“Stopite ven iz okvirjev tipkovnice in računalniških ukazov. Bodite izvirni. Pišite z roko!”

Koordinatorka Zdenka Ivančič

(Skupno 386 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost