.
Select Page

Za nami je bralno-filmska noč v šolski knjižnici.
Bilo je … čudežno. Veliko smo si povedali in razpravljali o knjigi ameriške pisateljice R. J. Palacio Čudo ter o filmu režiserja Jamesa Marsha Teorija vsega (biografska drama o fiziku in znanstveniku Stephenu Hawkingu, ki je 14. marca 2018 umrl v 77. letu starosti).
Omenili smo veliko čudežnih ljudi, ki zaznamujejo človeštvo s svojo voljo, umom, inteligenco in vztrajnostjo kljub svojim boleznim, nesrečam in genskim okvaram; ne le v svetu, ampak tudi v Sloveniji (plavalec Darko Đurić, motivator Nick Vujičić, aktivistka Elena Pečarič, manekenka Winnie Harlow, paraolimpijec – smučar Jernej Slivnik …).
In še dve maksimi (izreka, misli) iz knjige in iz filma:
KO MORAŠ IZBIRATI, ALI BOŠ RAVNAL PRAVILNO ALI PRIJAZNO, IZBERI PRIJAZNO. (dr. W. W. Dyer)
LJUDJE NE BODO IMELI ČASA ZA VAS, ČE STE VEDNO JEZNI IN SE PRITOŽUJETE. (dr. S. Hawking)

                  

(Skupno 292 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost