.
Select Page

Šolski eko vrt

http://www.zalepsosolo.si/os-brezovica-pri-ljubljani/

Na šolskem vrtu tudi med počitnicami ne počivamo. Pobrali smo  korenček, redkvice in čebulo in izkopali rdeč in vijoličen krompir. Na del vrta, kjer je bil krompir, smo posejali korenček in posadili grah in listnati ohrovt. Za zastirko smo uporabili ovčjo volno.

 

 

Letos smo se odločili za ustanovitev novega šolskega eko vrta. V okviru tabora smo s skupnimi močmi naredili čudovit vrt. Posadili smo zelišča, vzgojili zelenjavo, naredili zatočišče za vrtne živali, postavili kompostnik. Šolski vrt je učilnica v naravi, saj učencem omogoča stik z naravo, rastlinami in živalmi skozi vse leto. Učenci spoznajo pomen narave, ekološke pridelave hrane, zdravja, ohranjanja okolja. Učenci prevzamejo skrb in odgovornost.

Dostopnost