.
Select Page

Učenci 4. razredov smo se odpravili na potep po domači pokrajini. Iz Brezovice smo se odpeljali proti Podpeči, kjer smo si ogledali industrijski obrat Mineral in avtoservis, vulkanizerstvo in avtopralnico Rogelj & Rogelj. Odpeljali smo se v vas Jezero. Ogledali smo si Podpeško jezero in se povzpeli na Sv. Lovrenc. Pot smo nadaljevali na planoto Rakitna. Na poti smo videli tudi apnenico. Na Rakitni smo se ustavili v Mladinskem klimatskem zdravilišču Rakitna. Pomalicali smo in popili čaj, s katerim so nas postregli.Pokazali so nam njihov mali živalski vrt. Nato smo se odpeljali do Rakiškega jezera. Pot nas je vodila ob robu Ljubljanskega barja proti Borovnici, kjer smo videli  ostanke Borovniškega viadukta in nato do enega od izvirov reke Ljubljanice – Moćilnik. Med vožnjo smo opazovali črno barjansko zemljo, osamelce in spreminjajočo se pokrajino.

(Skupno 461 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost