.
Select Page

Predavanje “Berem, da se poberem” – torek, 17. 1. 2023 ob 17.uri

Spoštovani starši,

upam, da ste prijetno vstopili v novo leto za katero upam, da bo za vse nas bolj mirno, kot je bilo nekaj preteklih.

Po dolgem času vas vabimo na predavanje v živo. Ker je branje vedno aktualno in ker je danes pogosto dilema ali naj beremo digitalne ali tiskane knjige, smo med nas povabili strokovnjaka s tega področja. Tako bo predavanje z naslovom “Berem, da se poberem”, izvedel prof. dr. Miha Kovač. 

Pošiljam kratek opis predavanja in vas v torek, 17. 1. 2023,  ob 17. uri vljudno vabim v Brezovo dvorano k poslušanju.

Kratek opis predavanja:

Odkar so se tako rekoč vse telekomunikacijske naprave zlile v eno samo napravico, pametni telefon, se dvomi, ali še potrebujemo knjigo v tiskani obliki, bolj in bolj krepijo – ne nazadnje je znanje v krajših, pogosto pa tudi preprostejših in bolj zabavnih oblikah dostopno na spletu. Ali ima torej branje tiskanih knjig sploh še smisel? V predavanju bomo na to vprašanje odgovorili pritrdilno. Knjige in digitalni mediji morajo sobivati, in ne tekmovati med sabo, saj eno brez drugega ne gre, če želimo preživeti v sodobnem svetu, polnem izzivov, ki od nas zahtevajo kompleksno, poglobljeno razmišljanje (kakršnega dobimo le z branjem knjig) o nešteto temah (v čemer nas urijo digitalni mediji).

Vljudno vabljeni,

Meta Trček, ravnateljica

 

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost